У рамках проекту ЮНІСЕФ «Кролевець – місто, дружнє до дитини» у 2009 році на базі Кролевецької центральної районної лікарні започаткували відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді».

Завдяки плідній роботі небайдужих людей, 13 квітня 2010 року відбулось урочисте відкриття „Клініки, дружньої до молоді”(КДМ). На церемонії були присутні: Олена Мєшкова – заступник генерального директора НДСЛ „ОХМАТДИТ”, заслужений лікар України; Світлана Кривцун – заступник начальника Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації; Олександр Фролов – міський голова; Володимир Любивий – координатор проекту „Місто, дружнє до дитини” в м. Кролевець; Віктор Онікієнко – заступник голови районної державної адміністрації; Наталія Кузюра – директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; медичні працівники закладу; волонтери; гості та молодь.
Відділення створене за підтримки Дитячого фонду ООН/ЮНІСЕФ в Україні, який надав фінансову допомогу в придбанні сучасних меблів, оргтехніки, медичного обладнання (кольпоскопу з відео системою, електрокоагулятора, стерилізатора повітряного).

Цільовою аудиторією КДМ є підлітки 14-18 років та молодь віком до 24 років. Основні завдання відділення: формування відповідального ставлення до власного здоров’я (соматичного, репродуктивного, психічного), профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ/СНІД, попередження виникнення ризикової поведінки у підлітків та молоді, проведення добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит В і С.

На даний момент в КДМ працюють такі спеціалісти:

  • Психолог;
  • Терапевт;
  • Гінеколог;
  • Уролог

До роботи відділення залучений спеціаліст Кролевецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також волонтери з числа учнівської та студентської молоді міста.

В КДМ працює «Телефон довіри» 5-32-02, +380684935697 за яким підлітки мають змогу поспілкуватись на хвилюючу тему з спеціалістами відділення, отримати психологічну підтримку в складний для себе час.

Створені облікові записи в соціальних мережах Facеbook та Instagram (@krol_kdm) з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Послуги підліткам та молоді надаються на принципах доступності, добровільності, доброзичливості, анонімності, конфіденційності та безкоштовності.

Інформаційно-просвітницька робота проводиться з питань:

  • профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом в тому числі ВІЛ/СНІД;
  • збереження репродуктивного та психічного здоров’я;
  • формування здорового способу життя серед підлітків та молоді, а також навичок відповідальної поведінки
  • попередження насильства, в тому числі, безпеки дітей в інформаційному просторі тощо.

Графік роботи Пн-Пт 8:00-16:30

Допомогу може отримати кожен бажаючий! Ми працюємо для Вас!