Годування груддю – одне із самих природних і корисних занять для мами і її малюка. Ніщо так не впливає на майбутнє здоровя новонародженого, як годування грудним молоком. Формули, яка дозволила б відтворити унікальні властивості грудного молока, просто не існує, скільки б вітамінів, мінералів і корисних добавок в неї не входило. Грудне молоко – єдине повноцінне природне харчування для немовлят. Не менш важливо й те, що грудне вигодовування сприяє виникненню виключно тісного зв’язку між матір’ю та дитиною, яку може створити тільки мати.

Грудне молоко містить, усе що необхідно Вашому маляті: білки, жири, лактозу, вітаміни, залізо, мінерали, воду і ферменти, причому саме в тих кількостях, які необхідні для оптимального росту і розвитку.

Грудне молоко також дає немовлятам цілий ряд переваг, які не повязані з харчуванням. До них відносяться захист від різних гострих і хронічних інфекцій і поліпшення показників фізіологічного і психічного розвитку. Грудне вигодовування захищає немовлят від інфекцій за допомогою двох механізмів. По-перше, воно знижує або усуває вплив хвороботворних бактерій, що передаються з зараженими продуктами харчування. По-друге, грудне молоко містить протимікробні чинники та інші речовини, які зміцнюють незрілу імунну систему і захищають травну систему новонародженої дитини, тим самим створюючи захист від інфекцій.

Молозиво (молоко, що виробляється в перші кілька днів після пологів) особливо багате захисними білкам. Достовірно доведено, що людське грудне молоко перевищує всі замінники, в тому числі дитячі поживні суміші промислового виробництва.

Годувати грудьми важливо стільки, скільки потрібно дитині без режиму:

  • діти здатні самостійно регулювати, скільки грудного молока їм потрібно для задоволення потреб в поживних речовинах і спраги;

  • чим частіше дитина смокче материнські груди, тим більше молока виробляється;

  • прикладайте малюка до грудей на вимогу, тобто на будь-яке його занепокоєння;

  • годуйте довше, якщо є можливість!

Годувати грудьми можна до 2 років і довше. Материнське молоко – джерело поживних речовин, важливих для здорового росту і розвитку дітей і в більш старшому віці.

Медичними працівниками проводиться робота по пропаганді грудного вигодовування, створюються усі умови для підтримки грудного вигодовування не тільки під час знаходження матері в лікарні, але і в подальшому. Для цього створені групи підтримки грудного вигодовування при жіночій консультації, акушерському відділенні та педіатричному відділенні лікарні, звернувшись до яких, жінка може отримати необхідну інформацію.

Лікар-неонатол, Тамара СЕРДЮК