Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день солідарності з ВІЛ – позитивними людьми. За даними статистики в Сумській області за період з 1987 по 2019 рік було виявлено 4429 ВІЛ – позитивних осіб, з них 1107 хворих на СНІД та 321 випадок смертей від захворювань, пов’язаних зі СНІДом.

В Кролевецькому районі за період від першого випадку ВІЛ – інфекції у 2001 році до 1 грудня 2019 року зареєстровано 226 випадків ВІЛ – інфекції, зокрема 83 людини хворих на СНІД та 62 особи, померлих від хвороб зумовлених СНІДом.

Щорічно в Кролевецькому районі виявляється близько 20 нових випадків хворих на ВІЛ та майже половина з них помирає від проявів СНІДу.

Коротко про ВІЛ

Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає імунну систему людини. СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це остання стадія ВІЛ-інфекції. Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що клінічні прояви хвороби з’являються через 8 – 12 років з моменту зараження.

ВІЛ передається:

  • при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою,
  • через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднені кров’ю, нестерильні інструменти;
  • дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи при годуванні грудним молоком.

ВІЛ не передається:
Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, користуванні посудом. Не треба боятися подати руку чи обійняти інфіковану людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки.

Де можна обстежитись та дізнатись про свій ВІЛ статус?

Обстеження на ВІЛ проводиться в кабінеті «Довіра», Клініці дружній до молоді безкоштовно та за бажанням – анонімно.

Як уберегтися від ВІЛ/СНІДу?

  • уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики. За даними статистики 50% осіб, що вживають наркотики ін`єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ;
  • для кожної ін`єкції слід використовувати одноразовий стерильний шприц та голку;
  • важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.

Лікар кабінету « Довіра» Анцибор О.М.